Sport

Latest Sport News

Real Madrid në finale të Champions League, mposht Bayern me përmbysje

Real Madrid është finalisti i Ligës së Kampionëve. Galaktikët fituan me përmbysje…

VIDEO: PSG nuk ia del, Dortmund finalisti i parë i Champions League

PSG është mposhtur në shtëpi nga Dortmund në ndeshjen e dytë gjysmëfinale…

Sfida me Bayern, Ancelotti: Natë magjike për Realin, stop euforisë, ia dalim me optimizëm

Trajneri i Real Madrid, Carlo Ancelotti doli në konferencë para ndeshjes së…

Messi mbetet “gjeni”, një gol dhe 5 asiste, thyen rekorde në MLS

Vitet kalojnë, por Lionel Messi vijon të jetë i njejtë. Ylli argjentinas…

Kaosi me biletat e Euro 2024, tifozët “shpërthejnë” në rrjetet sociale

Teksa jemi disa javë para fillimit të Europianit, kanë filluar të shfaqen…

Flaka olimpike e ndezur në Greqi është nisur drejt Francës, do të kalojë në 64 territore e 450 qytete

Flaka olimpike e ndezur në Greqi është nisur drejt Francës, por para…

“Gjermani 2024”, UEFA rregulla strikte për sendet që duhet të kenë me vete tifozët

Tifozët e Shqipërisë dhe të të gjithë skuadrave të tjera pjesëmarrëse në…

Arbitrimi “tërbon” Presidentin Laporta, Barça mendon të kërkojë përsëritjen e ndeshjes me Realin

Presidenti i Barcelonës, Joan Laporta ka treguar pakënaqësinë e tij për arbitrimin,…