Sport

Latest Sport News

Vijon spektakli i Champions, njihuni me dy sfidat e ditës së sotme

Sot në orën 21:00, luhen dy ndeshjet e tjera çerekfinale të Ligës…

Ndryshimi i Listës së Europianit, 23 apo 26, vendoset nesër!

Në Dusseldorf të Gjermanisë, sot dhe nesër, mbahet mbledhja e UEFA-s, ku…

Alarm për ndeshjet e Champions League, ISIS kërcënon stadiumet ikonike: Vritini të gjithë!

Alarmi mbizotëron në Europë, pasi ISIS me një foto rrëqethëse, kërcënon të sulmojë stadiumet…

Zhvillimi i futbollit europian, UEFA mbledh në Shqipëri drejtuesit e Federatave të Europës Juglindore

UEFA do të organizojë në Tiranë një mbledhje të nivelit të lartë…

Rikthim prej kampioni, Calja i lumtur pas suksesit në Kupën e Botës në Tajlandë: Ia dola falë dëshirës dhe pasionit!

Briken Calja mori një rezultat pozitiv në kampionatin botëror të peshëngritjes që…

Rriten shanset e Brojës për të qëndruar te Çelsi, klubi londinez do të…

Për të respektuar rregullat e “Fair Play Financiar”, klubi i Çelsit është…

Ngeli sërish jashtë ekipit dhe nuk gjendej as në stol, zbulohet arsyeja zyrtare e trajnerit të Fulham për largimin e Armando Brojës

Armando Broja po vuan te Fulham! Sulmuesi shqiptar nuk është grumbulluar sërish…

Vëzhgues jo vetëm për Mitajn, klubi që synon Champions këtë sezon ndoqi Bajramin

Në Parma, në miqësoren Shqipëri-Kili, ishin të pranishëm shumë menaxherë, drejtorë klubesh,…

Lionel Messi thyen heshtjen, ja kur do të tërhiqet nga futbolli argjentinasi

Lionel Mesi padyshim është një ndër futbollistët më të mirë në botë.…