Aktualitet

Latest Aktualitet News

Vranësira dhe kthjellime, zbuloni parashikimin e motit për ditën e sotme

Masat ajrore të ngrohta dhe të lagështa me origjinë oqeanike vijojnë ndikimin…

Hodhën molotov para Bashkisë së Tiranës, arrestohet një protestues. Tre të tjerë nën hetim

Policia në Tiranë ka arrestuar një protestues dhe ka proceduar penalisht tre…

Finalet e kompeticioneve të mëdha për vitet e ardhshme, UEFA merr vendimin për stadiumet

Sezonit futbollistik po i vjen fundi, teksa kanë mbetur për t’u luajtur…

Dyshohet se dhunoi 3-vjeçarin në kopështin privat, ndiqet penalisht edukatorja

Një edukatore është kallëzuar penalisht pasi dyshohet se ka ushtruar dhunë ndaj…

Blinken: Kërkesa për urdhër arreste dëmton mundësitë për armëpushim në Gazë

Sekretari i Shtetit, Antony Blinken u tha ligjvënësve të martën se kërkesa…

Spanja tërheq ambasadorin nga Argjentina, shkak komentet e Presidentit për bashkëshorten e kryeministrit

Madridi ka tërhequr ambasadorin e tij në Buenos Aires. Lajmi u bë…

Vranë 17 vjet më parë shqiptarin në Athinë, arrestohen në Korçë dy autorët

Gati 17 vite pas vrasjes së një 25-vjeçari shqiptar në Athinë, dy…

Trafikoi nusen në Itali për prostitucion, vjehrra dënohet me 17-vite burgim

Një grua është dënuar me 17 vite burg në Berat, pasi dyshohet…

E rëndë në Kavajë, babai abuzonte seksualisht me vajzën prej 4 vitesh!

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Kavajë ku një vajzë e…