Aktualitet

Latest Aktualitet News

EMRAT: Kuvendi skualifikon 6 kandidatë për KLGJ dhe KLP, nuk plotësojnë kriteret ligjore

Kuvendi ka publikuar listën përfundimtare të kandidatëve nga radhët e avokatisë dhe…

Rama publikon pamjet nga Saranda: Mirëpret vizitorë nga e gjithë bota!

Kryeministri Edi Rama ka zgjedhur që këtë mëngjes ta nisë me pamje…

Ndahet nga jeta në moshën 81-vjeçare aktori i njohur

Është ndarë nga jeta në moshën 81-vjeçare aktori i teatrit “Petro Marko”…

Njohja e Palestinës, cilët janë dy shtetet që kanë nxitur iniciativën

Spanja dhe Irlanda janë dy shtete që kanë nxitur iniciativën e njohjes…

Sektori bankar po financon me kredi edhe ndërtimin e Aeroportit të Vlorës

Aeroporti Ndërkombëtar i Vlorës është projekti i radhës i partneritetit publik-privat që…

Horoskopi për ditën e sotme, 21 maj 2024

Dashi Planifikojini angazhimet tuaja me kujdes. Kushtojini vëmendje të veçantë atyre që…

Kthjellime dhe temperatura të larta, parashikimi i motit për sot

Vendi ynë do të ndikohet nga kushte kryesisht të qëndrueshme atmosferike si…

Londër, gjykata: Julian Assange mund ta apelojë vendimin për ekstradim

Themeluesi i WikiLeaks-it Julian Assange mund ta apelojë një urdhër për ekstradimin…

Babai plagosi vajzën e divorcuar dhe më pas vrau veten, pistat ku po heton policia mbi ngjarjen në Lushnjë

Detaje të reja kanë dalë nga ngjarja e rëndë në Lushnjë, ku…