Bote

Latest Bote News

Ukraina thirrje Perëndimit: Kemi marrë vetëm 10% të armëve që kemi kërkuar

Ukraina ka marrë ” rreth 10% të armëve ” që ka kërkuar…

Reuters: Dimër i vështirë për 27 vendet e BE-së, po mbushin depot e gazit, por jo për shumë kohë

Perëndimi ka ngritur alarmin për mungesat e mundshme të gazit , ndërsa…

Paralajmërimi i Kissinger: “Po hyjmë në një periudhë shumë të vështirë”

Henry Kissinger mbushi 99 vjeç më 27 maj. I lindur në Gjermani…

Sekuestrimi i 2,2 ton kokainë në Peru, identifikohen shqiptarët e njohur si “Mjekroshi” dhe “Qerosi”

Dy ditë më parë, Policia e Perusë sekuestroi 2,2 ton kokainë, që…

“Po financon luftën”, Schwarzenegger akuzon rëndë Evropën

Ndalimi i importeve të naftës dhe gazit rus ishte një nga debatet…

Presidenti i Këshillit Evropian: Ballkani Perëndimor, prioritet strategjik për BE-në

Ballkani Perëndimor më shumë se kurrë tani është prioritet strategjik për Bashkimin…

Rusia ‘hakmerret’, ndalon hyrjen e 29 gazetarëve britanikë

Rusia ka ndaluar hyrjen në vend të dhjetëra gazetarëve britanikë dhe figurave…

Sanksionet Ballkani/ Biden zgjeron masat e emergjencës, zgjatet urdhri ekzekutiv

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Joe Biden, ka marrë vendimin…

Raporti i BE: Rusia ka fituar $100 miliardë nga eksportet vetëm në 100 ditët e para të luftës

Një raport i fundit i grupit finlandez të kërkimit për energjinë dhe…