Bote

Latest Bote News

Përplasje mes Gazprom dhe Gjermanisë për çmimin e gazit

Gjigandi i gazit rus, Gazprom tha se do të reduktojë më tej…

“Bazohen në teorinë e budallait”, Bill Gates: Kriptomonedhat janë mashtrim

Multimiliarderi Bill Gates duket se nuk është adhurues i kriptomonedhave apo aseteve…

Ukraina në BE, Abazoviç: Nëse thoni “jo”, prisni luftë në ndonjë vend tjetër

Në një konferencë të përbashkët pas vizitës në mes të Kievit, ku…

Njoftimi në ditën e vizitës së Ramës, Ukraina: Parandaluam një sulm terrorist

Agjencitë e sigurisë të Ukrainës kanë parandaluar një sulm terrorist ndaj lidershipit…

Shpërthen lija e majmunëve në Europë, OBSH: Epiqendra e valës së përhapjes

Evropa është në qendër të përhapjes së lisë së majmunëve. Kështu deklaroi…

Xi drejtuar Putinit: Kemi nevojë për një zgjidhje në mënyrë të përgjegjshme

Presidenti i Kinës, Xi Jinping ka zhvilluar një bisedë telefonike me homologun…

Mediat ukrainase shkruajnë për vizitën e Ramës dhe Abazoviç në Kiev

Mediat Ukrainase kanë raportuar për vizitën e kryeministrit Edi Rama dhe homologut…

BE-ja nënshkruan “marrëveshje historike” për gazin me Egjiptin dhe Izraelin

Egjipti, Izraeli dhe Bashkimi Evropian nënshkruan të mërkurën një marrëveshje për të…

BE-ja akuzon Britaninë për ndryshime të njëanshme të marrëveshjes mbi ‘Brexit’

Bashkimi Evropian njoftoi të mërkurën se do të rifillojë veprimet ligjore kundër…