Bote

Latest Bote News

Fotoja e përqafimit të tyre bëhet virale, çfarë i tha Macron në vesh Zelenskyt?

Lideri francez, gjerman dhe italian ditën e djeshme vizituan Ukrainën dhe zhvilluan…

Macron: Vetëm Ukraina mund të vendosë për lëshimet e mundshme territoriale

Ukraina e vetme duhet të vendosë nëse do të pranojë apo jo…

Paralajmërimi, Putin mund të ketë fatin e Gadaff ose të Milosheviçit

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin mund të ketë të njëjtin fund tragjik…

Sinjale pozitive për liberalizimin e vizave me Kosovën, BE vendos më 23 qershor

Ministria e jashtme e Francës konfirmon që mundësia për liberalizmin e vizave, …

Lavrov: Armët që janë dërguar në Ukrainë po shiten në Shqipëri

Ministri i Jashtëm rus, Sergei Lavrov sulmoi sërish politikat e Perëndimit në…

Krim makabër në SHBA, babai mbyt në vaskë 3 fëmijët e tij, mesazhi që i la ish-bashkëshortes

Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë tronditur nga vrasja makabre e tre…

Pritet zhbllokimi i negociatave, Franca i dërgon Bullgarisë propozimin për heqjen e vetos

Ambasadorja e Francës në Bullgari, Florence Robin, gjatë një takimi me deputetët…

Liderët e Europës në Kiev, Macron: Mbështesim kandidaturën e Ukrainës për tu anëtarësuar në BE

Liderët e Gjermanisë, Francës, Rumanisë dhe Italisë theksuan mbështetjen e tyre për…

Alarm në Korenë e Veriut, shpërthen sëmundja e panjohur që prek zorrët

Koreja e Veriut po përballet me shpërthimin e një sëmundjeje të re…