Enciklopedi

Më tepër: en
Latest Enciklopedi News

FOTO: Pas 375 vjetësh, shkencëtarët zbulojnë kontinentin e zhdukur

Shkencëtarët zbuluan një përmbajtje të humbur toke pas 375 vjetësh, e cila…

Manjati i njohur martohet për herë të pestë në moshën 92-vjeçare

Manjati mediatik Rupert Murdoch ka njoftuar fejesën e tij me partneren e…

Çfarë është duke bërë Biologjia? Të lindësh nga dy baballarë, por pa nënë!

  Shkencëtarët kanë njoftuar se kanë arritur të krijojnë minj me dy…

Kur daton Kisha e Leusës?

  Kjo kishë ndodhet buzë fshatit Leusë në Përmet. Pjesa e përparme…

LISTA: Vendet më të mira dhe më të këqija ku mund të jetojnë gratë, SHBA surprizon me renditjen

Norvegjia ka kryesuar listën si vendi më i mirë për të jetuar…

Vendet më të ndotura në botë gjatë vitit 2022, ku pozicionohet Shqipëria

Afërsisht 90% e popullsisë globale në vitin 2022 përjetoi cilësi të pashëndetshme…

Fshati i parë diellor në Shqipëri që synon ‘pavarësinë’ energjetike

Një fshat i vogël me një popullsi në rënie dhe i vendosur…

VIDEO: Miliona peshq të ngordhur bllokojnë lumin australian

Miliona peshq të ngordhur kanë bllokuar një pjesë të madhe të lumit…

Lista me 163 vendet më paqësore në botë, ku renditet Shqipëria?

Islanda është përsëri kombi më paqësor në botë, e ndjekur nga Zelanda…