Enciklopedi

Më tepër: en
Latest Enciklopedi News

Zbulohet ilaçi trajton leuçeminë akute në rastet kur të gjitha shpresat e tjera janë ‘shuar’

Një test klinik premtues sapo ka përfunduar dhe rezultatet e tij, të…

NASA: Asteroidi me madhësinë e Big Benit do t’i afrohet Tokës të shtunën

Një asteroid masiv pothuajse me madhësinë e kullës ikonë të sahatit të…

VIDEO: Misteri i avionit të pestë të “11 shtatorit”, ja gjashtë dyshimet e ekuipazhit

Një dokumentar i ri ka ngritur pyetje mistike për 'avionin e pestë' të…

Rritja dhe zhvillimi i fëmijëve pengohen nga kimikatet në gjak

Sipas një studimi të ri, kimikatet potencialisht toksike (PFAS) që gjenden në…

Miqësia mes dy miliarderëve, Bill Gates tregon këshillat më të vyera që ka marrë nga Warren Buffett

Edhe inteligjenca artificiale dëshiron të mësojë nga Bill Gates. Kur bashkë-themeluesi i…

Google rivalizon ChatGPT, lançon Bard

Google ka lançuar Bard, chatbot-in e inteligjencës artificale që do të rivalizojë…

Britania e Madhe “mbyll” dyert për princin Harry: Duhet të lajmërojë një muaj para nëse do të vizitojë vendin

Marrëdhënia e princit Harry me familjen mbretërore duket se nuk do të…

Karkalecat po shpëtojnë jetë në Ukrainë!

Një fashë "kundër gjakderdhjes" e bërë nga lëvozhgat e karkalecave po shpëton…

VIDEO: Një tornado, 14 herë më e madhe se Toka shpërthen në sipërfaqen e Diellit

Një tornado e madhe diellore, afërsisht 14 herë më e madhe se…