Komunitet

Latest Komunitet News

KARIKATURA E DITËS: Cila është diçitura sipas jush?

Karikatura ka qenë një nga veçoritë e faqes së parë të gazetës…

SHËNIM: A ja vlejti djersa e një milionë aksionistëve?

  Nga Ethem Ruka Koha e aksioneve ka perënduar. A ja vlejti…

BE, 80 milionë euro Egjiptit për të ndaluar barkat me afrikanë

Europa ka vendosur të përdorë mjetin më të fuqishëm që ka në…

Gara për hapësirën: Cilat vende të Ballkanit do të lëshojnë satelitë?

Gara hapësinore sot nuk është privilegj vetëm i vendeve të pasura dhe…

Rama, këmbëkryq mes qershive në Dibër: E paska kokrrën si mollë

Kryeministri Edi Rama ndodhet në Dibër, ku pasditen e sotme ka vizituar…

Udhëzimet për maturantët, përmbajtja që do të ketë teza e provimit me zgjedhje

Provimi me zgjedhje që do të zhvillohet në datën 24 qershor, është…

Kthjellime dhe shira në disa zona, temperaturat deri në 33 gradë

Sipas MeteoAlb, kthjellimet dominojne motin në territorin shqiptar deri në mesditë kur…

Vendi ynë “i shpëton” të nxehtit afrikan, fundjava sjell shi e breshër për juglindjen

Temperaturat në Shqipëri do të vijojnë të mbeten normale për stinën edhe…

E dini ç’do ndodhte nëse nxirret gjithë ari që mban brenda toka?

  Revista spanjolle Muy Negocios & Economyía deklaron në një nga artikujt…