Kronike

Latest Kronike News

Zbardhi ngjarjet kriminale\ Ja çfarë kishte me vete në momentin e arrestimit Artan Tafani, ‘miku’ i Laert Haxhiut

Autoritetet e policisë bëjnë me dije se disa euro, armë dhe një…

Pjesë e grupit të Laert Haxhisë, avokati i 27-vjeçares: Po i kërcënohet familja, të merren masa ligjore

Artan Tafani u rrëfye përballë prokurorëve, duke bërë që të zbardhen dhjetëra…

VIDEO: Tentuan të mashtronin biznesmenin duke i marrë 70 mijë euro, arrestohen autorët në Tiranë

Katër persona janë vënë në pranga pasi tentuan të përfitonin një shumë…

FOTOT: Dosjet deri në tavan, Skënderbeu në rafte dhe mure, kështu duken nga brenda zyrat e SPAK

Nëse nuk je nën hetim, i thirrur për të dëshmuar, apo pjesë…

PROFILI: Vrasës që 18 vjeç dhe pa arsim, kush është Laert Haxhiu dhe pse u rrit me ndjenjën e hakmarrjes

Laert Haxhiu, kreu i grupit kriminal, bashkë me të penduarin e policisë,…

Po kthehej nga puna, ekzekutohet me plumb në kokë 35-vjeçarja shqiptare në Itali

Vritet në Itali shqiptarja 35-vjeçare Klodiana Vefa. Vrasja ka ndodhur mbrëmjen e kaluar…

A ka vdekur kreu i zhdukur i kumarit? Ja si përgjigjet kryeprokurori i SPAK

Gjatë takimit informal me gazetarët, kreu i SPAK, Altin Dumani është pyetur…

Gazetarja tregon ‘sekretin’ e SPAK me bandat: “Po përdoret një pajisje përgjuese që…”

Kreu i Prokurorisë së Posaçme Altin Dumani ka pasur sot një takim…