Kronike

Latest Kronike News

Balla paralajmëron ndryshime në Kodin Penal: Dyfishim të dënimit për këto krime

Ministri i Brendshëm, Taulant Balla paralajmëron ndryshime të Kodit Penal, në kuadër…

Shenjestra ishin nxënësit e shkollave\ Policia jep detajet, u shkatërruan 23 rrjete kriminale dhe u vunë në pranga 233 shpërndarës droge

  Si rezultat i Megaoperacionit të Policisë së Shtetit janë vënë në…

Mbyllen hetimet për Belerin, sot seanca paraprake për kalimin e dosjes për gjykim

Pritet të mbahet sot seanca në Gjykatën e Posaçme lidhur me kryebashkiakun…

FOTO: Rruga e re si transportohej droga në kryeqytet, trafikantët e fshihnin në… 

    Pamjet e siguruara nga operacioni antidrogë në mbarë vendin, tregojnë…

Shtyhet për në 21 shtator seanca për inceneratorin e Elbasanit, ja arsyeja 

  Seanca ndaj të akuzuarve për inceneratorin e Elbasanit është shtyrë për…

Gruaja që paditi “të paprekshmin”, historia e 67-vjeçares nga Velipoja që kërkoi drejtësi me… postë në Malin e Zi

Një vit më parë kur garancia “pandëshkueshmërisë i erdhi fundi” ishte një…

U kap me vazo me kanabis në ballkon, lirohet këngëtarja Enca

Gjykata e Tiranës caktoi sot masën e sigurisë detyrim për këngëtaren Enca, në…

Një muaj më parë u tha se BKH-ja i sekuestroi telefonin, shkarkohet komandanti i Forcave Ajrore

Komandanti i Forcave Ajrore të Shqipërisë, Gjeneral Brigade, Ylli Pulaj është shkarkuar…

Operacioni antidrogë në Elbasan, mes të arrestuarve edhe një polic (Emri)

  Një operacion anti-drogë është shtrirë në disa qytete të vendit, përfshirë…