Kronike

Latest Kronike News

U fsheh 23 vjet në Kanada pasi vrau policin dhe djalin e tij 8 vjeç: “Mos më ekstradoni në Shqipëri sepse…”

Engjëll Brahimi, i dënuar në Shqipëri me burgim të përjetshëm për vrasjen…

Policia dhe IKMT aksion kundër ndërtimeve pa leje, Balla: Paligjshmërisë s’do i shpëtojë askush!

Policia e shtetit dhe IKMT, kanë vijuar ditën e dytë të operacioneve…

Gjykata e Posaçme merr të pandehur Lefter Allën

Në gjykim edhe 12 të pandehur të tjerë Gjykata e Posaçme mori…

Bashkëpunim në trafik droge, zbardhet dëshmia e ish-shefit të Policisë në Kurbin: Kam bërë gabim, por nuk e shmangia dot…

Gjykata e Posaçme ka lënë në fuqi masën “arrest me burg” për…

Sherr mes të rinjve në Pogradec, 3 vëllezër qëllojnë me thikë 29-vjeçarin

Një konflikt për motive të dobëta ka degraduar në përdorimin e thikave…

Rrugorja e Elbasanit në aksion/ Arrestohen 8 shoferë dhe gjoba të shumta për shkelje!

Policia Rrugore e Elbasanit ka dalë në aksion në të gjitha akset…

Humbi kontaktet me familjen në Itali, 27-vjeçarja gjendet në klinikën e QSUT!

Olga, vajza e cila po kërkohej nga prindërit italianë është gjetur në…

Nënshkruhet marrëveshja\ Ngrihet njësia e përbashkët hetimore mes SPAK dhe Prokurorisë Speciale të Kosovës

  Kreu i Prokurorisë së Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar,…

Apartamente, dyqane, llogari, e makina, Prokuroria e Fierit i sekuestron 3 mln euro të dënuarit për trafik droge

Prokuroria Fier sekuestron mbi 3 milionë euro pasuri të dyshuara se rrjedhin…