Kronike

Latest Kronike News

Kishte pirë dhe nuk mbante kaskë, 50 vjeçari tenton të korruptojë policin për t’i shpëtuar gjobës 

Vazhdojnë kontrollet e dedikuara për identifikimin dhe ndëshkimin e atyre që shkelin…

Sekuestrohen mbi 585 kg kokainë në Selanik, arrestohet familja shqiptare

Policia greke në bashkëpunim me DEA Amerikane, kanë goditur një grup kriminal…

KLP shpall 3 vende vakante në SPAK, kushtet dhe afatet e aplikimit për prokurorët

Këshilli i Lartë i Prokurorisë ka shpallur 3 vende vakante në Prokurorinë…

Elbasan\ Përplasi për vdekje një person, ndalohet 32-vjeçarja e dënuar me mbi 4 vite burg

  Policia e Elbasanit ka ndaluar një 32-vjeçare të dënuar nga Gjykata…

Arrestohet suedezi në Rinas, do ndihmonte me letra false një tajlandeze për prostitucion

Një shtetas suedez, 42-vjeçar ka tentuar të ndihmojë një shtetase tajlandeze të…

Muriqan\ Fshehën në kroskot 82 mijë euro, pranga pronarit dhe shoferit të autobuzit (Emrat). Dyshime nga janë përfituar

  Dy persona janë arrestuar dhe dy të tjerë janë proceduar penalisht…

U kap teksa po gërryente shtratin e lumit Drin i Zi, procedohet penalisht 60 vjeçari në Dibër

  Në zbatim të planit të masave për parandalimin, evidentimin dhe goditjen…