Kronike

Latest Kronike News

Goditet banda e trafikimit të drogës në Itali, 46 të arrestuar, mes tyre edhe shqiptarë

  Autoritetet italiane kanë goditur një tjetër bandë kriminale të trafikut të…

Kultivonin kanabis\ Kapen në flagrancë dy vëllezërit në Fier, ja çfarë gjen tjetër në banesën e tyre policia 

Kishin mbjellë kanbis, dhe po Kultivonin bimë kanabisi, si dhe përgatitnin në…

Aksioni në fshatrat e Krujës, zbulohen dhe digjen 328 bimë kanabisi

Vijojnë kontrollet intensive për parandalimin dhe goditjen e rasteve të kultivimit të…

Megaoperacioni “Flakë në det”\ SPAK sekuestron 11 pasuritë e grupit kriminal të përfshirë në trafikun e drogës

  Prokuroria e Posaçme (SPAK) ka sekuestruar 11 pasuri që i përkisnin…

DËSHMIA NË SPAK: Arrestohet maqedonasi, ndërtoi minën me telekomandë për vrasjen e biznesmenit në 2005

Policia kriminale ka ndaluar një shtetas maqedonas me emrin Joshko Çervenkovski, i…

VIDEO: Me profile false në rrjetet sociale ku premtonin favore seksuale fituan 30 mijë euro, nisin hetimet për 3 të mitur në Tiranë 

Tre të mitur po hetohen nga policia, pasi akuzohen për mashtrime kompjuterike.…

VIDEO: Me shkallë dhe litarë ngjiteshin nëpër katet e pallateve për të vjedhur, 3 të arrestuar në Durrës

    Tre persona janë vënë në pranga pasi dyshohet se kanë…

FOTO: Grabitet dyqani i “Vodafone” te “Myslym Shyri”, ky është autori që hyri me armë

Dyqani i kompanisë celulare "Vodafone" u grabit mbrëmjen e kësaj të marte.…

Me policë tek koka, burra e gra sherr për flokësh e shkelma për gardhin në Lanabregas

Për çështjen e gardhit të Bajram Fejzës, Njësia Administrative Dajt me topografin e…