Kryesore

Latest Kryesore News

Sanksionet e Perëndimit kundër Rusisë/ Analiza e BBC: A do t’ja dalë bota pa naftën dhe gazin e saj?

Pushtimi rus i Ukrainës ka sjellë kriza të njëpasnjëshme në mbarë botën.…

Kryeministri i Luksemburgut në konferencë me Ramën: Shqipëria ka bërë progress, po duhet ende shumë punë

Në konferencën e përbashkët me kryeministrin Edi Rama në Tiranë, kryeministri i…

Rama në konferencë me kryeministrin e Luksemburgut: Ka qenë “avokati ynë” dhe mbështetja jonë për anëtarësimin në BE

Kryeministri Edi Rama në konferencën për shtyp me kryeministrin e Luksemburgut Xavier…

Detaje nga atentati në Shkodër/ Shënjestra ndodhej brenda automjetit kur u qëllua me 19 plumba, dëshmia në polici

Detaje të reja janë zbardhur nga atentati i ndodhur mbrëmjen e djeshme…

Kryeministri i Luksemburgut Xavier Bettel mbërrin në Tiranë, Rama e pret me ceremoni (VIDEO)

Kryeministri i Luksemburgut, Xavier Bettel do të zhvillojë sot një vizitë zyrtare…

LAMTUMIRË PROFESOR

  Redaksionale DITA Personaliteti i shquar i letrave shqipe, Prof. Nasho Jorgaqi…

Boksieri shqiptar fiton ndaj meksikanit titullin WBC Silver në Air Albania, zbulohen pikët e jurisë

Florian Marku shpallet kampion për titullin ëBC Silver. Në stadiumin 'Air Albania',…

Të shtëna me armë zjarri në Shkodër, qëllohet në drejtim të një automjeti, shpëton objektivi

Të shtëna me armë zjarri janë regjistruar mbrëmjen e sotme në qytetin…