Kryesore

Latest Kryesore News

Arritja e marrëveshjes për dokumentet, DASH: Dialogu zhbllokon të ardhmen në BE për Kosovën dhe Serbinë

Pas marrëveshjes së arritur mes Kosovës dhe Serbisë për qarkullim me letërnjoftime,…

Marrëveshja për njohjen e dokumenteve, Kurti flet për fqinjësi të mirë me Serbinë: S’ka më pengesa në pikat kufitare

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka reaguar për lajmin e arritjes së…

“Arriti në 14.7 miliardë dollarë në 2022”! Karriera e kohëve moderne, si po rritet biznesi i influencës nga rrjetet sociale

Influencuesit janë profesion i kohëve moderne. Kemi ende një treg informal dhe…

FBI nis hetimin, ukrainasja futet brenda rezidencës së Trump, shtirej si trashëgimtare e ‘Rothschild’

Inna Yashchshyn, e njohur ndryshe si Anna de Rothschild, me një Rolex…

‘Lojë spiunësh’, a mundet që Rusia të ekstradojë Svetlana Timofeevan?

Rusia ka bllokuar miratimin për marrëveshjen e përbashkët të Konferencës së Kombeve…

Borrell: Kosova dhe Serbia arrijnë marrëveshje për dokumentet

Shefi i diplomacisë së Bashkimit Evropian, Josep Borrell, njoftoi më 27 gusht…

Qëlluan 19 herë me armë zjarri ndaj shënjestrës Alban Bruçaj: Kush janë autorët e atentatit në Shkodër (EMRAT)

Janë identifikuar dhe shpallur në kërkim autorët e atentatit të dy ditëve…

“Për Darya Dugina”, rusët hakmerren për vajzën e ‘trurit’ të Putinit, mesazh në predhat dhe granatat ndaj ukrainasve (VIDEO+FOTO)

Trupat e presidentit rus Vladimir Putin janë filmuar duke shkruar “Për Darya…