Kryesore

Latest Kryesore News

Flamur me yll në ‘Sunny Hill’, Veliaj-opozitës: Ishte satirë, luftoni me të njëjtin zell sekretarin e PPSH në krye të PD

'Festivali 'Sunny Hill' është vendosur në qendër të vëmendjes, kjo pasi mbëmjen…

Lavrov përmend Kosovën dhe akuzon Perëndimin: E njohën si shtet të pavarur sepse ishte e dobishme për ta

Ministri i Jashtëm i Rusisë, Sergei Lavrov ka deklaruar se vendet perëndimore në mënyrë…

VIDEO: Ndodh sërish në Turqi, përmbyset autobusi turistik, 5 të vdekur dhe 38 të plagosur

Një aksident i rëndë ka ndodhur në Turqi, ku raportohet se 5…

“The Guardian”: Mos i bëni “kokë turku” shqiptarët, emigracioni i paligjshëm është sfidë globale

Media britanike “The Guardian” ka marrë në “mbrojtje” emigrantët shqiptarë, ndërsa ka…

CIA në Elbasan? Tre agjentë marrin në dorë çështjen e rusëve, hetohet për bashkëpunëtorë shqiptarë

Arrestimi dy rusëve dhe një ukrainasi  javën e shkuar në ish fabrikën…

Nga Lindita dhe Mimoza, te Ajla dhe Aria: A tregojnë emrat e fëmijëve vitet e fundit krizën tonë të identitetit?

Instituti i Statistikave ofron në faqen e vet online një mundësi për të…

Vala kundër shqiptarëve në gazetat britanike? Shkrimtari i njohur e ka një ide kush po e nxit dhe pse po ndodh

Shkrimtari dhe studiuesi i mirënjohur britanik Kenan Malik thotë se histeria e…

VIDEO: Përmbytje të përmasave ‘biblike’ në Pakistan, mbi 1 mijë të vdekur dhe të tjerë që vuajnë për ushqim

Pakistani ka bërë thirrje për ndihmë të mëtejshme ndërkombëtare pasi përmbytjet shkaktuan…