Kryesore

Latest Kryesore News

Moti i keq “pushton” vendin, një person humb jetën

Moti i keq ka marrë një jetë. Në Malësinë e Madhe ka…

Kërkoi pezullim të dënimit, Gjykata e Lartë refuzon kërkesën e ish-ministrit Tahiri

Gjykata e Lartë ka rrëzuar kërkesën e ish-ministrit Saimir Tahiri për lirimin…

Bullgaria i vendos tre kushte Maqedonisë së Veriut për anëtarësimin në BE

Bullgaria i vendos tre kushte Maqedonisë së Veriut për anëtarësimin në BE.…

“Open Balkan”, Kurti: Serbia është ajo që duhet të hapet ndaj Kosovës

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka thënë se Serbia është ajo që…

Gjykata Speciale zgjat paraburgimin për Thaçin dhe Veselin

Gjykata Speciale ka vendosur që të zgjasë periudhën e paraburgimit për ish-presidentin…

Dje u takua me Niko Peleshin, sot ministri i Mbrojtjes së Greqisë rezulton pozitiv me Covid

Ministri i Mbrojtjes Kombëtare, Nikos Panagiotopoulos, u diagnostikua sot pozitiv me koronavirus,…

Rama: Bordi në kushte normale është komunist, në kohë krize na ndihmon

Çmimi i naftës ka arritur në shifra rekord. Nga dita e djeshme,…

Rrëzohet Komisioni për Investimet Strategjike, Balla akuza opozitës: Po falsifikoni dokumentet

Kreu i Grupit Parlamentar të PS-së, Taulant Balla nga Kuvendi tha se…

Çmimi i naftës 258 lekë për litër, paralajmërohet protestë: Sot në orën 12:00 fikni makinat

Çmimi i naftës ka arritur në maksimum duke u shitur me 258…