Kryesore

Latest Kryesore News

Kancelari Scholz injoroi Ballkanin e Hapur, Rama: Nuk konkurron Procesin e Berlinit, por është niveli konkret i zbatimit të saj

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka folur për mbi zhvillimet në Samitin…

Shtrenjtohet mielli, orizi e sheqeri do shiten më lirë/ Bordi vendos çmimet, sa do të kushtojnë ushqimet!

Bordi i Transparencës ka publikuar çmimet për produktet ushqimore bazë. Në vendim…

Shqipëria mori më pak mallra nga tregtia me Serbinë, por pagoi më shtrenjtë

Mallrat që kemi blerë në Serbi në 4 muajt e parë të…

Gjermania heq përkohësisht të gjitha kufizimet e udhëtimeve drejt saj

Një lajm i mirë vjen për të gjithë shtetasit shqiptarë që duan…

Greqia: Për dy javë, të merret një vendim për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut

Kryeministri grek Kyriakos Mitsotakis deklaroi të premten se Bashkimi Evropian duhet të…

Scholz në Prishtinë: Dy shtete që nuk e njohin njëri-tjetrin s’mund të anëtarësohen në BE

Kancelari gjerman Olaf Scholz ka ripërsëritur thirrjen e tij që Kosova dhe…

Mjekët që nuk janë më dhe brezat që do thonë: “Qëmoti ishin si Panajoti”

Nga Sevo Tarifa Botuar në DITA -U bënë dy vjet që na…

Lëshime të rënda strategjike, një pikë e errët e vizitës së Dendias në Tiranë, që u la kinse në heshtje

Shaban Murati Botuar në DITA   Ministria e jashtëme greke në datën…

VIDEO: Vrapojnë mes fushës, momenti kur shqiptarët arratisen nga burgu në Itali

Ky është momenti kur tre shqiptarët arratisen nga burgu i Trevisos në…