Metropol

Latest Metropol News

Dibra e Madhe i bashkohet Tiranës për Paradën e 28 Nëntorit, Veliaj publikon videomesazhin e homologut

Paradës së shqiptarëve më 28 nëntor në Tiranë do t’i bashkohen  në…

Veliaj në Nju Jork: Mezi pres që…

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj ka takuar në SHBA, Jorrit…

Presheva në Tiranë për Paradën e 28 Nëntorit, Shqiprim Arifi: Të mblidhemi në tokën amë

Paradës së madhe të shqiptarëve më 28 nëntor në Tiranë do t’i…

Veliaj: “Nisim punën për 3 linjat e shpejta të autobusëve, me korsi të dedikuara dhe pa ndërprerje”

Në Tiranë do të nisë zbatimi i projektit të linjës së shpejtë…

Buxheti 2024, Nga shkollat e reja te “Kopshti Botanik”, Veliaj rendit disa nga investimet kryesore në kryeqytet për vitin e ardhshëm

Kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj, gjatë prezantimit të buxhetit të vitit të…

Vijon lirimi i hapësirave të zaptuara, Bashkia e Tiranës projekt për Rikualifikimin Urban

Bashkia e Tiranës vijon lirimin e hapësirave publike të zaptuara ndër vite…

Samir Mane, uron përvjetorin e hapjes së TEG

12 vite më parë është hapur për publikun TEG, qendra tregtare më…