Metropol

Latest Metropol News

Tirana Bank rrëmben fitoren në edicionin e dytë të Balfin Football League

Mes një ambienti festiv, me një pjesëmarrje të konsiderueshme të tifozëve, lojtarët…

Fondi i komunitetit / Shtohen aplikimet, këtë vit 43 projekte për termoizolim fasade dhe vendosje ashensori

43 projekte për veshje me kapote të fasadës dhe vendosje ashensori po…

FOTO/ Përfundon puna për vijëzimin e vendkalimit e këmbësorëve në kryqëzimin e rrugës “Don Bosko”

Bashkia e Tiranës vijon punën për të rritur sigurinë për qytetarët në…

Mbyllet Java Shqiptaro-Amerikane, Veliaj: “Mirënjohje AADF për përkrahjen në transformimin e Tiranës”

Pas një sërë aktivitetesh të suksesshme, që shenjuan Javën Shqiptaro-Amerikane në Tiranë,…

Mblidhet Forumi i Shoqërisë Civile dhe Think Tank 2023, Veliaj: “Brenda dy mandateve transformuam Tiranën”

Forumi i Shoqërisë Civile dhe Think Tank, organizuar nën drejtimin e Fondacioneve…

Përfundon rehabilitimi i një tjetër pallati në Tiranë, Bashkia mbulon gjysmën e financimit

Një tjetër pallat në Tiranë është rehabilituar nga Fondi i Komuniteteve. Pallati…

Lajthit Berisha, i sul “Hamasin” e tij Kanadasë të anullojë nderimin për Erion Veliajn në Forumin Urban Botëror

"Një numër personalitetesh të komunitetit shqiptaro-kanadez kanë bërë peticion që të mos…