Politike

Latest Politike News

Zbardhet drafti, cilat janë tre bashkitë e reja që propozon PD

Partia Demokratike ka gati draftin për reformën e re territoriale. Bashkëkryetarja e…

Ambasadorja e BE në takim me kreun e SPAK: Sundimi i ligjit, shtylla kryesore në rrugën integruese të Shqipërisë!

Ambasadorja e BE-së në vendin tonë, Christiane Hohmann ka zhvilluar sot një…

Sherr brenda opozitës, kreu i PD Korçë goditet me shishe në kokë nga sekretari i grupseksionit

Prej më shumë se 1 viti ka përplasje brenda PD. Këtë e…

Meta njofton protestën e parë të PL-së më 13 shtator

Kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta ka njoftuar protestën e parë…

“BE, steriotipe për Shqipërinë”, Rama për median franceze: S’kemi institucione të afta për të luftuar korrupsionin

Kryeministri Edi Rama ka deklaruar se integrimi i Ballkanit i sjell Europës…

Nisin bisedimet teknike për njohjen reciproke të pensioneve Shqipëri-Greqi

Greqia dhe Shqipëria kanë nisur sot në Athinë bisedimet teknike për njohjen…

Shtyhet me 6 muaj mandati i Komisionit për Reformën Zgjedhore

Shtyhet me 6 muaj afati i komisionit për reformën zgjedhore, Gjiknuri: Të…

Reforma Territoriale, Denaj: 22 bashki sot nuk u shërbejnë qytetarëve

Në komisionin e Posaçëm Parlamentar “Për Reformën Administrativo-Territoriale në Republikën e Shqipërisë”,…

“S’mund të bëjmë reformë për votat”, mblidhet Komisioni i ‘Territoriales’

Ditën e sotme është mbledhur Komisioni i Reformës Territoriale, në nisje të…