Politike

Latest Politike News

Aneksimi i rajoneve në Ukrainë/ Shqipëria kërkon mbledhjen me urgjencë të OKB-së

Pas aneksimit të katër rajoneve të Ukrainës nga Rusia , Asambleja e…

Këshilli i Evropës: Çështja e Kosovës është konfidenciale

Çështja e Kosovës nuk dihet nëse është në agjendën e Këshillit të…

Kandidimi/ Ilir Alimehmeti nis fushatën në Tiranë, shfaqet në protestën e pedagogëve

Kandidati i shumëpërfolur i PD për Bashkinë e Tiranës, mjeku Ilir Alimehmeti…

Trokalaq nga pasuria, i varfër nga trutë dhe i poshtër nga ligësia

Kastriot Kotoni   Kur nuk ka pak ditë që na u shfaq…

Nesër takimi i Komunitetit Politik Europian, Rama mes 5 folësve të vetëm të projektit nga 44 liderë të pranishëm

E nesërmja do të jetë një ditë e rëndësishme për të gjithë…

Presidenti takon kryebashkiakun e Shkodrës, Bardh Spahia

Presidenti Bajram Begaj ka takuar sot kryebashkiakun demokrat të Shkodrës, Bardh Spahia.…

Reforma Territoriale, Yuri Kim takohet sot me disa deputetë të PD

Ditën e sotme, ambasadorja amerikane në Shqipëri, Yuri Kim do të takohet…

Veliaj vlerëson reformën territoriale: Falë saj kemi investuar edhe në zonat më të largëta

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj vlerësoi reformën territoriale, e cila…