Shoqëri

Latest Shoqëri News

Shqipëria jashtë ‘listës së Shangait’ për 1 mijë universitetet më të mira

Asnjë prej Universiteteve Shqiptare nuk është renditur në atë që njihet si…

Rihapet sistemi online, afatet e reja për regjistrimet në klasë të parë dhe të dhjetë

Regjistrimet për vitin e ri shkollor do të jenë vetëm online. Për…

Cila diplomë universitare siguron paga më të larta?

Vera është zakonisht periudha kur publikohen rezultatet e provimeve dhe adoleshentët nisin…

Nisin përgatitjet për ‘Sunny Hill’ në Tiranë, Veliaj: Eventi më i madh kulturor, qyteti fiton të ardhura ekonomike të jashtëzakonshme

Në Parkun e Liqenit Artificial të Tiranës kanë nisur përgatitjet për vendosjen…

“Është një parajsë”/ Rama publikon videon me përshtypjet e pushuesve në plazhin e Kavajës

Kryeministri Edi Rama ka publikuar një video me pushuesit që po shijojnë…

Punësimet e reja, vendet e lira në çdo spital dhe qendër shëndetësore

Strukturat spitalore dhe qendrat shëndetësore në të gjithë vendin vijojnë të kenë…