Aktualitet

Latest Aktualitet News

Pagesat elektronike, Rama dhe Ibrahimaj takime me bizneset: Sot do të fillojë testimi i pagesave

Pagesat e shpejta elektronike janë një tjetër lehtësi në modernizmin e shërbimeve…

Dita Botërore e Bletëve, Presidenti Begaj dhe kryebashkiaku Veliaj vizitë në kopshtin “Dielli”

Presidenti i Republikës, Bajram Begaj dhe kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion…

Meta xhindoset në Berat dhe paralajmëron kryebashkiakun: Pas një muaji mos më dil përpara

Kreu i Partisë së Lirisë, Ilir Meta në një takim me strukturat…

Presidenti i ri i Tajvanit i bën thirrje Kinës: Ndalni kërcënimet!

Presidenti i Tajvanit, Lai Ching-te, i ka kërkuar Kinës të hënën t’i…

E rëndë në Lushnje, gjendet i varur në ullishte një 68-vjeçar

Një 68-vjeçar është gjetur i vetëvarur në një ullishte në fshatin Kosovë…

Horoskopi për ditën e sotme, 20 maj 2024

Dashi Jeta sentimentale ka hyrë në një periudhë tepër interesante. Nëse keni…

Kthjellime dhe vranësira, parashikimi i motit për sot

Vendi ynë do të ndikohet nga kushte kryesisht të qëndrueshme atmosferike si…

Kaos migrantësh, qindra azilkërkues largohen nga baza Bibby Stokholm dhe RAF

Vendet kryesore të Rishi Sunak për të strehuar azilkërkuesit janë kritikuar si…

Shkaktuan 53 mln lekë dëm, Prokuroria e Tiranës masa sigurie për 4 persona

Katër masa sigurie janë ekzekutuar për 4 persona, një arrest me burg…