Ekonomi

Latest Ekonomi News

SHIFRAT: 220 mijë shqiptarë emigruan në 6 vite, bujqësia në duart e të moshuarve

Në Shqipëri ka nisur të ndjehet mungesa e fuqisë punëtore, sidomos në…

Nis të zbatohet marrëveshja Kosovë-Serbi për energjinë

Kompania Elektrosever që do të bëjë furnizimin dhe faturimin e rrymës së…

Legalizimi i pasurisë, 2 milionë euro tavan. A është tërhequr qeveria nga Amnistia Fiskale, flet numri dy i Financave

Zëvendësministrja e Financave dhe Ekonomisë, Vasilika Vjero ka sqaruar në një intervistë…

Ministri gjerman i Ekonomisë: Jemi në prag kolapsi…

Ministri gjerman i Ekonomisë dhe Veprimit Klimatik, Robert Habeck, ka deklaruar e…

“Re të tjera të zeza po mblidhen”, analiza e CNN për takimin e G7 në resortin bavarez

Çfarë ndryshimi një vit! Sfida të mëdha, disa prej të cilave mezi…

Raporti i SHISH për Bitcoin, eksperti ngre alarmin: Vrasësit në Shqipëri po paguhen me para virtuale

Raporti i SHISH zbuloi në raportin e fundit të publikuar, se në…

4.5 mln dollarë evazion fiskal me tregtinë e cigareve, prokuroria çon në gjyq 4 biznesmenë

Prokuroria e Tiranës kërkon gjykimin dhe dënimin e 4 biznesmenëve për akuzën…

Veliaj takon drejtoreshën e BERZH: Bashkëpunim për kthimin e Bregut të Lumit në park linear me pemë, rrit vlerën e pronës

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj priti në një takim përfaqësues…

Nga viti i ardhshëm do të nisë tatimi mbi prodhimin e kriptovalutave

Ligji i ri i tatimit mbi të ardhurat, i hedhur për konsultim…