Komente

Latest Komente News

Abaz Ermenji: Luftën e fitoi Enveri! Do t’i kisha dhënë dorën nëse…

Data e çlirimit të Shqipërisë është 29 nëntori i vitit 1944, rivendosur…

A mund të jetë Izraeli anëtar i NATO-s?

Nga Ben Blushi Disa ditë më parë kur Kosova po luante futboll…

FJALA E PRESIDENTIT BEGAJ NË SAMITIN E ARBËRESHËVE!

Shumë të dashur arbëreshë, Të nderuar miq e të pranishëm, Zonja dhe…

Kroacia, kjo  aleate e duhur në çdo kohë!

Nga DR. JORGJI KOTE Këtë bindje krijon kur lexon librin më të…

Zgjohuni shqiptarë, nesër do jetë shumë vonë!

Dr. Tritan Kalo Një KOORDINIM perfekt midis dy BACËVE të politikës në…

Turpi i Parlamentit

Nga Bedri Islami Botuar në DITA Asnjëherë nuk e kam kuptuar, dhe,…

Tavani i botës po bie? Thirrja e pazakontë e kreut të OKB: Ndaloni çmendurinë

Sekretari i Përgjithshëm i Kombeve të Bashkuara, Antonio Guterres, i bëri thirrje…

465 vetëm në një sezon?! A duhet të paguajmë ne për çdo budalla të huaj që vjen dhe humbet maleve?

Nga Auron Tare Shqiperia e Taulantit dhe Shqiperia e Mireles (dy realitete…

Bashkë me dhëndrin ikën edhe financimi i “Rithemelimit”

Nga Ardit Rada Kush mendon se Sali Berisha dhe familja e tij…