Kronike

Latest Kronike News

EMRI: Rusi u gjet i pajetë në banesën e tij në Golem, jetonte prej një viti në Shqipëri

Shtetasi rus që u gjet pa shenja jete të shtunën mbrëma në…

Aksident i frikshëm te “Plepat’ në Durrës / Përplasen 4 makina dhe plagosen 10 persona, mes tyre 3 fëmijë

Një aksident ka ndodhur mbrëmjen e sotme në zonën e Plepave në…

“Fëmijëri e humbur”/ Publikohen emrat e 18 fëmijëve shqiptarë të zhdukur! Nga Bleona Mata te Julian Cela

Në episodin “Fëmijëri e humbur” të podcastit “Fol me Anila Hoxhën”, projekt…

Gjendet pa shenja jete në banesë 39-vjeçari, dyshimet e para

Një 39-vjeçar është gjetur pa shenja jete në banesë nga familjarët e…

Igli Çelmeta: E vërteta për Ervis Martinajn, ja pse mbetet enigmë fati i tij

Gazetari Igli Çelmeta në rubrikën “Kjo Javë” në News24 tha se Policia…

I akuzuar për vrasje në Francë, nis gjyqi për ish lojtarin e “Vllaznia”/ Detajet e plota

Ka 4 vjet në paraburgim, por i mohon akuzat ndaj tij. Sahmet…

Siguronin kokainë dhe heroinë dhe i shpërndanin në afërsi të shkollave e lokaleve, në pranga babë e bir në Lushnjë

Babë e bir kanë rënë në prangat e policisë së Lushnjës, pasi…

34 shoferë në pranga gjatë javës, policia “shënjestron” parakalimet e gabuara dhe shoferët me celularë në timon

Policia Rrugore ka shtuar monitorimet me mjetet inteligjente, radarët automatikë me kamera…

Itali, gruaja shqiptare qëllon me thikë dy fqinjet, nënë e bijë në gjendje kritike për jetën

Një 42- vjeçare shqiptare është arrestuar nga policia për plagosje të dyfishtë…