Kryesore

Latest Kryesore News

SHËNIM: Dashuri e vjetër e spiunazhit rus për Shqipërinë? Incidenti i Gramshit dhe një pjesë nga libri “Rusët po vijnë”

  "....Ka dalë një lidhje direkte e emrit të Shqipërisë me përpjekjen…

Ndërron jetë gjenerali serb i dyshuar për krime lufte në Kosovë, sapo ishte zgjedhur nënkryetar i Kuvendit të Serbisë

Nënkryetari i Kuvendit të Serbisë, njëherësh gjenerali në pension, Bozhidar Deliç ka…

“Kam bërë foto me porosi, jam paguar për to”, të arrestuarit e Gramshit rrezikojnë nga 3 deri në 10 vite burg

“Jam paguar për të fotografuar objekte të ndryshme në Shqipëri”, këto janë…

Rritet me 12 lekë çmimi i naftës, nga sot shitet me 239 lekë/litri! Edhe benzina 4 lekë më shtrenjtë!

Bordi i Transparencës ka publikuar çmimet e reja të karburanteve. Bordi i…

Nga 1 Tetori rritet çmimi i energjisë për abonentët familjarë. Balluku shpjegon si do të funksionojë skema

Nga 1 Tetori konsumatorët familjarë që shpenzojnë mbi 800 kilovat/orë energji elektrike…

‘Më ke sjellë ndonjë palë doreza se do më duhen këto kohë’/ Rama mirëpret kampionin Florian Marku pas ceremonisë me Luiza Gegën

Pas ceremonisë me kampionen e Europës në atletikë, Luiza Gega, kryeministri Edi…

LAJM I FUNDIT/ Regjistrohen lëkundje tërmeti në Shqipëri. Ja ku ishte epiqendra

Lëkundje tërmeti janë regjistruar në Shqipëri rreth orës 15:38 të së martës.…

Ngjarje tragjike: I dashuri grabiti kasafortat në shtëpinë e kunatës, vret veten 17-vjeçarja!

Një grabitje e ndodhur në Tiranë rreth një muaj më parë ka prodhuar…