Kulture

Latest Kulture News

Televizioni belg ndërpret performancën e Izraelit në Eurovision, në shenjë proteste për Gazën

Televizioni belg VRT ndaloi transmetimin e Eurovision Song Contest për të dënuar…

FOTO: Panairi agroushqimor italian zhvillohet këtë muaj në një nga hotelet më të veçantë të kryeqytetit

Në datat 13 dhe 14 Maj zhvillohet në Tiranë panairi agroushqimor italian,…

Nis sonte “Eurovision 2024”, përfaqësuesja e Shqipërisë performon në natën e dytë

Nis sonte festivali europian i kënës, "Eurovision Song Contest 2024", i cili…

Majakovski dhe Esenini, sprovë për ese krahasuese

Nga Bedri Islami Përse Sergei Eseninin e duam menjëherë? Përse Majakovskin e…

Ish-depo e ushtrisë në Belsh transformohet në galerinë “Dy Botët”

Ish-depot e ushtrisë më Seferan janë transformuar në një galeri arti ku…

“U hakmora ndaj mësuesve”, aktori i njohur turk blen shkollën e tij të fillores dhe e shkatërron

Aktori i njohur turk Caglar Ertugrul ka pushtuar mediat në vendlindje, me…

Nis sot Festivali Ndërkombëtar i Akuarelit, Tirana mbledh piktorë nga e gjithë bota

Nis sot në Tiranë, Festivali Ndërkombëtar i Akuarelit, një ngjarje e artit…

FOTO-LAJM / Javët Kulturore Ndërkombëtare bëjnë bashkë në Tiranë ambasadorët e vendeve evropiane

Edicioni i 3-të i Javëve Kulturore Ndërkombëtare në Tiranë bëri bashkë ambasadorët…

Tirana çel “Javët Kulturore Ndërkombëtare”

Bashkia e Tiranës çeli sot Javët Kulturore Ndërkombëtare me një ngjarje të…