Politike

Latest Politike News

U shkarkua nga KPA por ende mban postin e kreut të KLP, Alfred Balla: Pres zëvendësin që të largohem!

"Për 15 vitet në vijim, kreu aktual i KLP, Alfred Balla, nuk…

“Nga 30 qershori, Thumanë-Kashar i aksessueshëm”, Balluku: Penalizim për automjetet e tonazhit të rëndë

Zëvendëskryeministrja, njëherësh Ministre e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku e pranishme në…

“Ku është shejtani? Jemi të vjetër shumë, s’kemi flokë”, Rama i puth ballin himariotit

Kryeministri Edi Rama ka shpërndarë ditën e sotme në Himarë titujt e…

“Berisha dhe Malltëzi të burgosur politikë”, Argita: Veprimet e SPAK sipas urdhrave të Ramës

Për Argita Malltezin, babai i saj Sali Berisha dhe bashkëshorti Jamarbër Malltezi…

“Nuk jam penduar për marrëveshjen”, Rama pas artikullit në mediat italiane: Ishte një bisedë e bukur miqësie

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas publikimit të artikullit në median italiane…

Rama takim me banorët e Himarës: Poshtërsi të thuash që pronat e qytetarëve u jepen oligarkëve

Kreu i qeverisë Edi Rama ka zhvilluar këtë të premte një takim me banorët…

Strehimi i emigrantëve, Rama: Qendrat do të jenë gati për disa muaj, problem do të jetë funksionimi

Kryeministri Edi Rama ka folur për median italiane lidhur me vonesën e…

Aludoi për dekonspirim të operacionit/ Dumani i revoltuar i kthehet Nokës: Fyese dhe denigruese, si mund të shkosh kaq larg?

Gjatë raportimit në Komisionin e Ligjeve, Dumani është revoltuar me aludimet e…

Zbulohet arsyeja pse Cameron u largua me urgjencë nga Tirana dhe nuk takoi Begajn

David Cameron u largua më herët nga vizita e tij në Shqipëri…