Politike

Latest Politike News

NATO mbështet Shqipërinë për ndërprerjen e marrëdhënieve me Iranin, Stoltenberg paralajmëron përgjigje kolektive

Një ditë pasi Shqipëria ka ndërprerë marrëdhëniet diplomatike me Iranin, një reagim…

Rama: Sa kushtojnë 800 kwh dhe sa do paguhet mbi të

Kryeministri Edi Rama ka replikuar me deputeten Grida Duma lidhur me çmimin…

Së shpejti edhe BE do ta shpallë “non grata” Berishën?

Kreu i grupit parlamentar të PS-së, Taulant Balla hodhi akuza ndaj kreut…

“Je shoqëruar me gjithë rrugaçët e Tiranës”. Debate mes Ramës dhe Spahos në Kuvend

Një kërkesë e deputetit demokrat, Edmond Spaho, për radhën e foltores në…

Rama-opozitës: U zhytët në pishinat e Irfanit për 3 ditë! Do hapim një kurs për t’ju mësuar leximin

Kryeministri Edi Rama ka ironizuar opozitën dhe për reagimet e tyre pas…

Vendimi për prishjen e marrëdhënieve me Iranin, Shtëpia e Bardhë: Do të ndihmojmë Shqipërinë

Shtetet e Bashkuara të Amerikës, deri në nivel të Shtëpisë së Bardhë,…

Presidenti italian vjen në Tiranë, e pret me ceremoni Presidenti Begaj

Presidenti i Italisë, Sergio Mattarella i cili ndodhet në një vizitë zyrtare…

Balluku: Rritet me 42 lekë çmimi i energjisë për familjet që shpenzojnë mbi 800 kwh

Ministrja e Energjisë Belinda Balluku në prezantimin e paketës së dy të…

Rrumbullaku merr stafetën nga Gledis Nano, ish-drejtori i Policisë nuk paraqitet në ceremoni

Ditën e sotme u organizua ceremonia e marrjes së detyrës së Drejtorit…