Politike

Latest Politike News

Grupi i Alibeajt mandaton Bardhin për të negociuar me mbështetësit e Berishës

Grupi Parlamentar i Partisë Demokratike nën drejtimin e Enkelejd Alibeajt kanë shprehur…

Këshilli Bashkiak, Veliaj jep lajmin e mirë: “Abone falas për studentët; subvencionim për konviktet”

Në mbledhjen e sotme të Këshillit Bashkiak të Tiranës, kryebashkiaku Erion Veliaj…

Veliaj: Do vijojmë me projektin e zgjatimit të Lanës nga Pallati me Shigjeta deri në Kashar

“Sot miratojmë akt marrëveshjen e rëndësishme: Bashkia do subvencionojë me 3 vjet…

Presidenca zbardh mbledhjen e Këshillit të Sigurisë Kombëtare: U diskutua për sulmet dashakeqe të Iranit

Presidenti i Republikës së Shqipërisë Bajram Begaj thirri sot mbledhjen e Këshillit…

Kontrabandë vaksinash, Rama tërhiqet nga deklarata e tij: Zoti na ruajt, po bëja shaka!

Kryeministri shqiptar Edi Rama ka reagaur pas deklaratave të tij të shqiptuara…

Veliaj nderon me medaljen e Mirënjohjes së Qytetit kreun e Bordit të AADF, Michael Granoff

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj nderoi sot me medaljen e…

Amnistia Fiskale, Balla i vendosur: Do ta miratojmë, 2/3 e qytetarëve e mbështesin

Kreu i Grupit Parlamentar të PS-së, Taulant Balla u shpreh i vendosur…

50-vjetori i Akademisë së Shkencave, Rama: Sot kemi një gjuhë shqipe të shpëtuar, falë akademikëve të parë

Kryeministri Edi Rama ishte i pranishëm në konferencën që u mbajt në…

Zgjedhja e Melonit, Rama sjell shembullin e Berlusconit dhe Nanos: S’kemi asnjë problem

Kryeministri, Edi Rama, ka komentuar qeverinë e re italiane, nën drejtim të…