Politike

Latest Politike News

Patentat shqiptare do njihen edhe në Arabinë Saudite, ja kur hyn në fuqi marrëveshja

Tashmë patentat shqiptare do të njihen edhe në Arabinë Saudite. Lajmin e…

Bajram Begaj vizitë 2-ditore në Kosovë, zbardhet axhenda e takimeve

Presidenti Bajram Begaj do të zhvillojë ditën e sotme një vizitë zyrtare…

Kërkesa e Shqipërisë për rezolutën e Dick Marty, Rama: Akuza të pabazuara, duhet drejtësi

Kryeministri Edi Rama ka reaguar ditën e sotme në lidhje me rezoluten…

SHËNIM: A do të gjykohet ndonjëherë kjo klasë politike?

Nga Bedri Islami Botuar në DITA   Për herë të parë në…

Pastori replikon me kopertinën e DITA, shpjegon ndjenjat për Berishën: Unë e dua, mbase duhet ta doni dhe ju…

  Pastori Akil Pano ka reaguar lidhur me shkrimin e Viktor Malaj…

Rama: Mediat në Spanjë po i japin zë bukurive të vendit tonë

Kryeministri Edi Rama ka publikuar shkrimet e mediave prestigjoze spanjolle ku i…

Shqipëria dorëzon në KE rezolutën kundër raportit të Dick Martyt

Shqipëria ka dorëzuar në Këshillin e Evropës rezolutën kundër raportit të Dick…

FOTO: Meta poston foton e Kabulit, e prezanton si Tiranën

  Me synimin për të sulmuar kryebashkiakun Erion Veliaj, Ilir Meta postoi…

Paralajmëron Meta: Në shtator fillon përgatitja për krijimin e një qeverie teknike

Kreu i Partisë së Lirisë, Ilir Meta ka paralajmëruar se në shtator…