Politike

Latest Politike News

Borrell dhe Blinken, në deklaratë të përbashkët: Shqipëria dhe RMV, gati për anëtarësim në BE

Sekretari Amerikan i Shtetit, Anthony Blinken dhe shefi i diplomacisë Europiane, Joseph…

Kush është e keqja më e madhe e politikës shqiptare? Braçe: Ka plot, non-grata kryeson

Erion Braçe shprehet se Sali Berisha është e keqja më e e…

Veliaj për Kryemadhin: Ka dhoma dhe banjo për macet, bën sikur qan për familjet e prekura nga tërmeti

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj ka ironizuar Kryetaren e LSI,…

Përjashtimi i gazetarit, eurodeputeti thirrje Ramës: Mbështet gazetarinë e lirë

Eurodeputeti suedez David Lega, anëtar i Komisionit për Punët e Jashtme dhe…

“Vegël e Ballës”, Alibeaj i përgjigjet Berishës: Non grata të rëndon në shpatulla

Deputeti demokrat Enkelejd Alibeaj i është përgjigjur ish-kryeministrit Sali Berisha, pasi ky…

“Rama armik”, Braçe i nxjerr videon Berishës

Deputeti socialist Erion Braçe, ka publikuar një pjesë të fjalimit të Sali…

Tubimi i opozitës, Veliaj: Tirana refuzoi të dalë në protestë

Kryetari i PS për Tiranën, Erion Veliaj deklaroi nga Kombinati se Tirana…

“Nuk mjafton të mbledhësh njerëz për të protestuar, duhet mbledhur mendja për të ndryshuar”

Deputetja demokrate, Jorida Tabaku, ka analizuar protestën e djeshme të opozitës, ku…

Balla: Sa të jem unë, asnjë shkresë me firmën e Berishës nuk futet në Kuvend

Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla ka qenë i…