Politike

Latest Politike News

“E ardhmja në BE”, Rama, Vuçiç dhe Kovaçevski, tjetër takim për Ballkanin e Hapur

Këtë të premte është zhvilluar një takim online mes liderëve të Ballkanit…

Rama për vrasjen e Shinzo Abe: Sa shumë tronditen themelet e demokracisë kur politikanët shihen si armiq

Kryeministri Edi Rama është shprehur i tronditur nga vrasja e ish-kryeministri japonez,…

Veliaj pret deputetët dhe senatorët italianë: Italia, avokatja më e mirë e Shqipërisë në Bashkimin Europian

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj priti një delegacion të Parlamentit…

Një pyetje, që vuri në siklet ambasadorin ukrainas në vendin tonë

Nga  Gjon BRUÇI   Nga nëntë pyetjet e gazetarit Erion Habilaj (VOX…

‘E ashpër’ ndaj Yuri Kim, Berisha nxjerr një grua që të sulmojë ambasadoren

Në tribunën e protestës së Sali Berishës këtë të enjte, ka dalë…

Monika Kryemadhi i bashkohet protestës së Sali Berishës, ja kush janë besnikët që e shoqërojnë

Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi i është bashkuar protestës…

Kuvendi miraton protokollet e NATO-s për aderimin e Suedisë dhe Finlandës në Aleancë

Kuvendi shqiptar ka miratuar protokollet e NATO-s për aderimin e Suedisë dhe…

Asnjë votë kundër, Kuvendi miraton rezolutën që dënon gjenocidin serb në Srebrenicë

Kuvendi ka miratuar sot me asnjë votë kundër projekt rezolutën për dënimin…

Socialistët ndajnë pamjet: Shkodra braktisi Berishën, autobusi po vjen bosh në Tiranë (VIDEO)

Dega e Partisë Socialiste në Shkodër deklaron se kryeqyendra e veriut e…