Politike

Latest Politike News

Veliaj ironizon Metën: Partitë serioze janë krenare për të kaluarën e tyre, nuk mbyllin NIPT-in

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj ka ironizuar sot partinë e…

Kumbaro për tragjedinë në Himarë: Paketë e re ligjore për sigurinë e jetës

Një incident tragjik që ka ngjallur protesta në Tiranë, ka nxjerrë në…

Baza e NATO-s në Porto Romano, Stoltenberg: Po shqyrtojmë propozimin e Shqipërisë

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg është shprehur se po e…

Rama: Porti i ri i Durrësit, binjak i Dubait, do ta ndryshojë Shqipërinë

Kryeministri Edi Rama ka nënshkruar Memorandumin e Bashkëpunimit, për realizimin e projektit…

ZYRTARE/ Flamuri i BE-së vendoset përkrah atij shqiptar në të gjitha institucionet publike

Flamuri i Bashkimit Europian do të ngrihet përkrah flamurit kombëtar në të…

Rama takon Erdogan: Projekte për përballimin e dy sfidave të mëdha

Kryeministri Edi Rama u prit sot në një takim në Turqi, nga…

Dosjet e sigurimit të shtetit, Balla: Në shtator do bëjmë ndryshime

Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla lajmëroi se në…

E shkarkoi Rama apo kërkoi lirimin? Reagon ish-zv.ministrja e Turizmit

Zëvendësministrja e Turizmit dhe Mjedisit, Ornela Çuçi ka bërë me dije se…

‘Nxirrni listën e spiunëve’, Kuvendi kërkesë Autoritetit për administratën

Kuvendi i kërkon Autoritetit të Dosjeve që të bëjë publike listën me…