Aktualitet

Latest Aktualitet News

Pas shirave të rrëmbyeshëm, Tirana i rikthehet normalitetit, punonjësit e Bashkisë në terren

Në të gjitha rrugët e kryeqytetit është rikthyer normaliteti, pas reshjeve të…

Një pjesë e madhe e Tiranës pa energji elektrike, policia: Fikni dritat!

Përmbytjet e shkaktuara nga shiu në Tiranë, kanë sjellë ndërprerje të energjie…

16 pajisje elektronike për të prodhuar kriptomonedha, 2 në pranga në Shkodër

Policia në Shkodër ka vënë në pranga një 21-vjeçar i cili ishte…

Media në Ballkanin Perëndimor, Veliaj me të rinjtë: Gazetaria e ka kontratën me të vërtetën

"Rinia dhe Media e Re" ishin në qendër të diskutimeve në seminarin…

Vendet e lira për infermierët në poliklinika, spitale dhe qendra shëndetësore

Strukturat mjekësore të Rajonit të Elbasanit dhe të Shkodrës vijojnë të raportojnë…

Përfundon takimi 90 minuta i Bajram Begajt me ish-presidentët, ja çfarë u diskutua

Ka përfunduar takimi mes presidentit të zgjedhur, Bajram Begaj dhe paraardhësve të…

Shtrenjtohen biletat e transportit publik, shkojnë në 200 lekë çmimi Tiranë-Durrës

Çmimet e transportit publik vijojnë të shënojnë vetëm rritje të ndjeshme. Pas…

Projekti për Parkun e Butrintit, Margariti: Nuk do të ketë asnjë kullë apo hotele

Projekti për Parkun e Butrintit në Sarandë është rikthyer sërish në qendër…

Ahmetaj: Do të përdorim çdo mjet për të mos pasur rritje abuzive çmimesh

Zëvendëskryeministri Arben Ahmetaj pas mbledhjes së qeverisë u pyet nga gazetarët edhe…