Aktualitet

Latest Aktualitet News

Ahmetaj: Do të përdorim çdo mjet për të mos pasur rritje abuzive çmimesh

Zëvendëskryeministri Arben Ahmetaj pas mbledhjes së qeverisë u pyet nga gazetarët edhe…

I vunë tritol në lokal, dëshmia e Noizyt: Isha në gjumë, kam pasur konflikt vetëm me Cllevion!

Lidhur me ngjarjen e djeshme kur ju vendos një sasi lënde plasëse…

Balluku: Miratuam ndërtimin e 2 parqeve fotovoltaike në Korçë

Ministrja e Infrastrukturës, Belinda Balluku ka folur për vendimet e marra në…

Lëvizte i armatosur në rrugët e kryeqytetit, arrestohet 40 vjeçari

Një 40 vjeçar ka rënë në prangat e policisë së Tiranës. Ritvan…

Presidenti Begaj takon 3 paraardhësit e tij te Pallati i Brigadave

Vetëm pak ditë pasi u zgjodh si president i Republikës, Bajram Begaj…

Atentati në Nikël, autorët u afruan me “Audi”, qëlluan 17 herë nga distancë e afërt

Marklen Haka, një prej emrave mjaft të njohur të botës së krimit…

Përgatitje për një valë të re Corona në vjeshtë: Tre skenarë të mundshëm

Këshilli i ekspertëve për Coronën në Gjermani: Federata dhe landet të përgatiten…

Vrasja e 35-vjeçares shqiptare Nevila Pjetri, dëshmia e autorit të dyshuar: Kam qenë me shokët!

Policia italiane vazhdon hetimet për dy vdekjet e ndodhura më  7 qershor,…

“Përveç grurit, çfarë keni vjedhur tjetër?” pyetja që vuri në vështirësi Lavrovin

Ministri i Jashtëm rus, Sergei Lavrov zhvilloi të mërkurën një vizitë në…