Pikante

Latest Pikante News

Ushqimi natyral që na mbron nga kanceri

Lakra e fermentuar (turshi) është një kryevepër e vërtetë e kuzhinës, që…

Zbulohet shpërthimi më i madh në Univers (FOTOT)

Nuk jemi para ndonjë filmi aksion, por para një prej dukurive më…

Çmenduria e Ronaldos, i shiti “Porsche” me gjysmë çmimi masazherit, për numrin e telefonit të bukuroshes së “Pussycat”!

Cristiano Ronaldo kishte vështirësi në jetën e tij të dashurisë para se…

Zbulohet varreza masive brenda piramidës Maya, disa trupa ishin pa kokë!

Arkeologët zbuluan një vendvarrimi masiv, të fshehur nën një piramidë të lartë…

Lufta e egër e xhunglës/ Luani i uritur shqyen buallin dhe i shpëton zemërimit të tufës (Video)

Një luan i uritur sulmoi një tufë buajsh dhe vrau një prej…

Gruaja e Dani Alvesh kapet duke puthur një femër në buzë dhe i thotë: Të dua! (FOTOT)

Joana Sanz, bashkëshortja e futbollistit Dani Alves, ka surprizuar së fundmi teksa…

Nis spektakli qiellor, ndiqni eklipsin diellor hibrid LIVE (Video)

  Sot ndodh spektakli më i jashtëzakonshëm qiellor dhe i rrallë: Eklipsi…

Shikoni si dy kozmonautë rrezikojnë jetën dhe riparojnë radiatorin e ISS në hapësirë (VIDEO)

Dy kozmonautë rusë dolën jashtë Stacionit Ndërkombëtar Hapësinor (ISS) të martën në…

Zbulim i rrallë në Indi, gjendet diamanti brenda…diamantit! Quhet “Zemra rrahëse”

Një diamant i jashtëzakonshëm është gjetur nga një grup ekspertësh të gjeologjisë…