Pikante

Latest Pikante News

Ashraf Hakimi ‘zemërgjerë’, i ofron ish-gruas pesë herë më nga sa kërkoi në gjyq

Vazhdojnë polemikat rreth divorcit të Hiba Abouk me Achraf Hakimi. Ish-futbollisti i…

Fitoi lotarinë 1,2 milionë euro në Spanjë, vdes pas katër muajsh!

Ishte 22 dhjetor 2022, një nga ditët më të lumtura për Jesús…

Arkeologët zbulojnë në Egjipt varret dhe kishën 3300-vjeçare

Arkeologët në Egjipt kanë zbuluar disa varre që datojnë rreth 3300 vjet…

Shkenca zbulon shkakun e tullacllëkut! A ka një zgjidhje?

Ka shumë breza që janë rritur mes shakave për njerëzit me ngjyrë,…

Burri sajon grabitjen e makinës, për t’i fshehur gruas prishjen e parave të kursimeve në festën sekrete

Policia spanjolle njoftoi se ka arrestuar një burrë në Palma, i cili…

A duhet të stërvitemi kur jemi të sëmurë? Çfarë thotë një studim i ri

Praktikimi i rregullt i ushtrimeve, sjell përfitime si fizike, ashtu edhe mendore.…

Arrestohet drejtoresha e Antimafias në Itali, u kap duke vjedhur!

Drejtoresha e Antimafias në Palermo të Italisë, Daniela Lo Verde ka rënë…

Inteligjenca Artificiale (AI) do përdoret edhe në ‘gjuetinë’ e ekzoplaneteve

Një sfidë e re fton ekspertët e Inteligjencës Artificiale (AI) të bashkohen…

Vidhet mistershëm ari me vlerë 15 mln USD nga aeroporti i Torontos

Një kontejner që mbante ar dhe sende të tjera "të çmuara", me…