Pikante

Latest Pikante News

Elon Musk prezanton TruthGPT dhe sfidon ChatGPT në AI: Do thotë të vërtetën!

TruthGPT, kjo është inteligjenca artificiale që Elon Musk synon të krijojë, për…

Shkencëtarët gjejnë në pellgun e Hong Kongut krijesën me 24 sy!

Shkencëtarët hodhën një rrjetë dhe morën ujë nga një pellg në Hong…

Arjen Robben i hyn një sporti të ri, bëhet maratonomak! (VIDEO)

Arjen Robben u tërhoq nga futbolli profesionist në korrik 2021. Që atëherë,…

Gjyshërit që bëjnë akrobaci me biçikletën (Video)

Oscar García Gálvez, 71 vjeç, nga Guatemala, tregon aftësitë e tij për…

Spiralja misterioze shfaqet në qiellin e Alaskës

Të apasionuarit pas kozmosit dhe mistereve të tij patën një surprizë në…

Harxhon 18 mijë euro për të vërtetuar teorinë e ‘Tokës së sheshtë’, në fund provon të kundërtën!

Një “Youtuber’, ithtar i teorisë se Toka është e sheshtë, bëri çmendurinë…

Zbulimi i jashtëzakonshëm shkencor, Graviteti mund të prodhojë dritë!

Universi ynë ndoshta filloi shumë kohë më parë nga Big-Bengu. Një shpërthim…

Astrofotografi kap imazhin spektakolar të mbetjeve të supernovës “Vela” (FOTOT)

  Ky imazh mahnitës, me fushë të gjerë të kapur nga astrofotografi…

Shkencëtarët gjejnë ‘ilaçin’ që parandalon humbjen e kujtesës me kalimin e moshës

Një nga mesazhet e përsëritura për shkak të rëndësisë së tij në…