Pikante

Latest Pikante News

‘The Mountain’ i ‘Game of Thrones’, pëson dëmtim rrënqethës në palestër (video)

Hafthor Bjornsson, i njohur si "Mali" (The Mountain), në serialin hit "Game…

Oferta e rrallë/ Nëse keni këto emra, mund ta vizitoni falas “Sagrada Familia” më 23 prill!

Të dielën e ardhshme, më 23 prill, mund ta vizitoni bazilikën falas…

Zbulohet shkaku i sherrit të Georginës me vjehrrën Dolores, nëna e Rolandos

Marrëdhënia e keqe mes Georgina Rodríguez dhe vjehrrës së saj, Dolores Aveiro…

NASA publikon fotot e magjishme të Jupiterit nga afër

Më 4 korrik 2016, anija kozmike Juno hyri në orbitë rreth Jupiterit.…

Zbulohet kapitulli i fshehur i Biblës, u shkrua 1500 vite më parë

Nëpërmjet fotografive ultraviolet, një shkencëtar ka zbuluar një nga përkthimet e para…

Më 20 prill vjen spektakli i eklipsit diellor hibrid, si ndodh dhe nga cilat vende do shihet

Më 20 Prill 2023, do të ketë një eklips të rrallë diellor…

Çifti firmos kontratën e çuditshme: 500 euro gjobë nëse flirton, 2000 euro nëse puth një tjetër dhe 5000 euro nëse…!

Xhelozia mund të heqë çdo lloj marrëdhënieje njerëzore. Ndonjëherë, ka njerëz që…

Shakira nuk lë as pemët për Pique, i shkul nga Barcelona me vinç për t’i dërguar në…Miami!

Duket se këngëtarja kolumbiane Shakira dëshiron ta mbyllë tërësisht skenën e saj…

Po vjen “Alkoolometri”, pajisja që nuk lejon ndezjen e makinës nëse shoferi ka pirë

Për të miratuar makinat e reja të pasagjerëve dhe automjetet komerciale, rregulloret…