Politike

Latest Politike News

Ambasada e SHBA paralajmëron shtetasit në Shqipëri: Kujdes, në protestën e Berishës mund të ketë dhunë!

Ambasada amerikane në Tiranë ka njoftuar shtetasit e saj në Shqipëri në…

Peleshi në Kuvend: Rrisim sërish pagat për ushtarakët në 2023

Ministri i Mbrojtjes, Niko Peleshi, nga foltorja e Parlamentit ku po diskutohet…

Gjinushi: Në aktet e BE do të kërkohet përdorimi i gjuhës shqipe

Kryetari i Akademisë së Shkencave të Shqipërisë, Skënder Gjinushi njoftoi sot se…

Meta takon delegacionin e ODIHR: Nevojë alarmante për zgjedhje të qeta

Kreu i Partisë së Lirisë, Ilir Meta ka zbuluar detaje nga takimi…

“Po flamuri i Nato ç’do këtu?” 50-vjetori i Kongresit të Drejtshkrimit, Rama: Gjuha shqipe sot nën rrezik

Këtë vit shënohet 50-vjetori  i standardizimit të gjuhës shqipe. Nga 20 deri…

Çuçi tregon sa do rriten pagat me buxhetin 2023 për policët dhe agjencitë ligjzbatuese

Ministri i Brendshëm Bledi Çuçi ka folur sot në Kuvend për buxhetin…

VIDEO / Veliaj takon Papa Françeskun në Vatikan: Do ndërtojmë shtatoren e shenjtores Nënë Tereza te Parku i Liqenit

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj ka zhvilluar një vizitë në…

Kush e merr vulën, Berisha apo Alibeaj? Ky është njoftimi i Gjykatës për seancën e sotme

Është shtyrë sërish seanca gjyqësore për dhënien e një vendimi në lidhje…

Buxheti 2023, deputetët rikthehen sot në Kuvend pas 12 orësh seancë

Kuvendi i Shqipërisë do të vijojë sot me diskutimet e lëna në…