Politike

Latest Politike News

Një ujësjellës nga Gjirokastra në Pulia?/ Zyrtari italian letër Ramës: Do përfitoni hapjen e vendeve të punës

Italia duket se nuk heq dorë nga ideja e vjetër për ndërtimin…

Akuzat e Berishës/ Xhaçka: Po bën lojën e Putinit një njeri që furnizonte me naftë Millosheviçin në kohën e luftës

Ministrja e Jashtme, Olta Xhaçka, nga Kuvendi i mbledhur ditën e sotme…

Administrimi i zgjedhjeve nga vullnetarë dhe jo nga partitë, Gjiknuri sjell shembullin e SHBA-ve

Në një kohë kur PS kërkon administrimin e proceseve zgjedhore nga një…

Përplasje në Kuvend, Balla: Berisha, përgjegjës për rublat në PD dhe për masakrën e Srebenicës

Kreu i Grupit Parlamentar Taulant Balla iu përgjigj ashpër kreut të Rithemelimit…

Ambasadori King-Smith: Shqiptarët në Britani meritojnë respekt, shkrimet në media zhgënjyese

Përmendja e vetëm shqiptarëve që mbërrijnë me gomone në Angli, nga sekretarja…

Rama nderon me komandantin e ‘Guardia di Finanza’, Gjeneral Giuseppe Zafarana

Në Kryeministri, përmes një ceremonie të veçantë, po zhvillohet ceremonia e nderimit…

Dosja “Babale”, shtyhet për të katërtën herë gjyqi për Ervin Salianjin

Shtyhet për të 4-ën herë në gjykatën e Apelit, seanca ndaj deputetit…

Ish-deputetin e rikthyen në qeli, avokati i Alqi Bllakos: Rekurs në Gjykatë të Lartë

Sokol Azizaj, avokati i ish-deputetit të PS-së, Alqi Bllako u shpreh gjatë…

Buxheti 2023, Ibrahimaj: Ekonomia e qëndrueshme, por e ardhmja s’është fushë me lule

Ministrja e Financave, Delina Ibrahimaj ka folur në Kuvend për buxhetin 2023.…