Politike

Latest Politike News

A duhet të tërhiqeni nga politika se nuk po prodhoni shpresë te shqiptarët? Përgjigjet Meta

Në konferencën për shtyp, kreu i Partisë së Lirisë Ilir Meta iu…

Progres-raporti i KE për Shqipërinë: Shqetësim pastrimi i parave, konflikti në PD po ndikon në jetën parlamentare

Komisioni Evropian ka përpiluar tekstin e paketës së zgjerimit dhe atë të…

Yuri Kim: Ka përpjekje për “të blerë” dhe frikësuar gjyqtarët, po e ndjekim nga afër Reformën në Drejtësi

Ambasadorja Yuri Kim ka reaguar në Twitter lidhur me Reformën në Drejtësi.…

PD protestë në Elbasan, qytetarët fikin makinat si revoltë ndaj rritjes së çmimit të naftës

Dega e PD në Elbasan ka organizuar një protestë për rritjen e…

Mblidhet Komisioni i Territoriales, PS paraqet raportin paraprak

Ka nisur mbledhja e Komisionit të Posaçëm Parlamentar për Reformën Territoriale. Në mbledhjen…

PD nis sot protestat nga Elbasani për çmimin e naftës

Sot nis aksioni i Partisë Demokratike. Opozita do të ngrihet në protestë…

Ambasadorja e Gjermanisë për Ballkanin Perëndimor: Procesi i Berlinit nuk duhet të dublohet

E ngarkuara e Gjermanisë për Ballkanin Perëndimor në intervistën për DW, shprehet…

Debati Shqipëri-Rusi në OKB, Ferit Hoxha: Në çdo moment kemi parasysh interesat kombëtare

Ambasadori i Shqipërisë në OKB, Ferit Hoxha, në një intervistë për Euronews…

Grupi i Alibeajt mandaton Bardhin për të negociuar me mbështetësit e Berishës

Grupi Parlamentar i Partisë Demokratike nën drejtimin e Enkelejd Alibeajt kanë shprehur…