Shoqëri

Latest Shoqëri News

5 të infektuar dhe asnjë humbje jete nga Covid-19 në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë ka bërë me dije se në 24 orët e…

Gjykata jep nesër vendimin për kolegjin turk, “Mehmet Akif”

Gjykata Administrative e Shkallës së Parë do të japë vendimin ditën e…

“12 mijë shqiptarë morën urdhër dëbimi këtë vit”/ Ja cili vend i BE-së ka larguar në masë shqiptarët!

Eurostat ka publikuar së fundmi të dhënat ku theksohet se në 6…

715 raste në vit me kancerin e gjirit, mjekët bëjnë thirrje për kontrolle periodike

715 gra preken çdo vit nga kanceri i gjirit. Ne tetorin rozë,…

Dita Botërore e të Moshuarve/ Manastirliu: Synojmë që të trajtohen sipas një standardi që meritojnë!

Në Ditën Botërore të Moshuarve, Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta…

Largimi masiv i policëve nga puna, 40% e efektivëve braktisin FNSH-në!

Pavarësisht rritjeve në pagë që qeveria u ka bërë herë pas here…

Rama shfuqizoi rritjen e çmimit të energjisë, ERE: Monitorojmë çmimin deri në dhjetor!

Më 24 shtator, Enti Rregullator i Energjisë miratoi propozimin e Furnizuesit të…

Pse shqiptarët po largohen me ritme të shpejta nga Greqia?

Shqiptarët përbëjnë rreth 70% të të huajve në Greqi por së fundmi…

Raundi 2: Regjistrimi në 5 faza, lista e fituesve do ndryshojë çdo 48-orë

Dalin fituesit e raundit të dytë të pranimeve në universitetet publike dhe…