Shoqëri

Latest Shoqëri News

Licencat e reja, 2031 infermierët dhe mjekët e rinj që kalojnë në testim

Testimet për licencat e reja profesionale në shëndetësi do të nisin javën…

Akademia e FA çel programin e ciklit të dytë të studimeve, Master në Siguri Kibernetike

Akademia e Forcave të Armatosura, Fakulteti i Mbrojtjes dhe Sigurisë ofron për…

Rama për protestën e pedagogëve: Jemi në diskutim për pagat e tyre, por me forcë s`na merret gjë

Disa ditë më parë pedagogy të Shkencave të Natyrës kryesisht, por edhe…

Rama: Tirana është sot një nga qytetet më të pastra, inceneratori projekt në vazhdim

Gjatë komunikimit me gazetarët dhe me qytetarët, Rama u pyet edhe për…

Siguria në vend, Rama: Kemi përgjysmuar numrin e vrasjeve, Shqipëria është e sigurt si asnjëherë më parë

Kryeministri Edi Rama i është përgjigjur një qytetari gjatë komunikimit në Facebook…

“Pensionet nuk janë rritur mjaftueshëm”, Rama i përgjigjet qytetarit: I kemi indeksuar dy herë brenda vitit

Kryeministri Edi Rama po mban një bashkëbisedim virtual me qytetarët. Një ndër…

IGJEUM: Nëntë qarqet që sot rrezikohen nga përmbytjet dhe rrëshqitjet e dherave

Qarqet Shkodër, Lezhë, Kukës, Dibër, Durrës, Tiranë, Elbasan, Vlorë dhe Gjirokastër, janë…

Pushime në shtator në plazhin e ‘fshehtë’ të Portonovës

Ky gji i fshehur ndërmjet Zvërnecit dhe Lagunës së Nartës është plazhi…

STUDIMI: Mosha mesatare e nisjes së duhanit në Shqipëri është 13 vjeç!

Mosha mesatare e nisjes së duhanit tek djemtë dhe vajzat në Shqipëri…