Shoqëri

Latest Shoqëri News

Shansi i fundit për maturantët, ja kuotat e lira në të gjitha universitetet

Maturantët kanë sërish shanse për të siguruar një të drejtë studimi në…

Eurostat: Shqipëria, me popullsinë e katërt më të re në moshë në Europë

Ndonëse po plaket, Shqipëria vijon të jetë një nga popullsitë me moshë…

Edhe meshkujt të rrezikuar nga kanceri i gjirit, simptomat si shfaqet sëmundja

Ndonëse në shifra më të ulëta, nga kanceri i gjirit rrezikojnë edhe…

Gara tek Ekonomiku, kriteret për 1215 kuotat e studimeve në “Master”

Deri në katër është numri i degëve që do të mund të…

Si i vjedhin hakerat të dhënat e telefonit apo kompjuterit tuaj? Ja si përgjigjet eksperti

Në fundivitin e 2021 në telefonat celularë të shqiptarëve në kohë rekord…

Vendet e lira për infermierë, laborantë e mami në spitale dhe poliklinika

Strukturat shëndetësore publike të të gjitha niveleve në vend vijojnë të kenë…

“Mbi 143 mijë vizitorë”, liqeni i Shkodrës qendra turistike më e preferuar e rajonit!

Liqeni i Shkodrës gjatë këtij viti ka tërhequr një numër të lartë…

“Tetori rozë”/ Vajzat dhe gratë e FA i bashkohen fushatës sensibilizuese të luftës kundër kancerit të gjirit

Vajzat dhe gratë në Forcat e Armatosura të Shqipërisë i janë bashkuar…

Manastirliu jep lajmin e mirë: Së shpejti vaksina për mbrojtjen e grave nga kanceri i qafës së mitrës

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu ka bërë me dije lajmin e mirë…