Shoqëri

Latest Shoqëri News

Pse shqiptarët po largohen me ritme të shpejta nga Greqia?

Shqiptarët përbëjnë rreth 70% të të huajve në Greqi por së fundmi…

Raundi 2: Regjistrimi në 5 faza, lista e fituesve do ndryshojë çdo 48-orë

Dalin fituesit e raundit të dytë të pranimeve në universitetet publike dhe…

FOTO: Incident në Tiranë, pema rrëzohet mbi mjetin e parkuar

Një incident ka ndodhur mëngjesin e kësaj të premteje në Tiranë në…

Licencat e reja në shëndetësi, 1608 kandidatët që kalojnë në testim

Testimet për licencat e reja në shëndetësi do të vijojnë edhe përgjatë…

Shkolla profesionale në Kamzë për 12 muaj me ambiente të reja, punimet do nisin dhe për shkollën “Hillari Clinton”!

Për 12 muaj nxënësit e shkollës profesionale në Kamzë, do të kenë…

Studimet “Master”, kuotat dhe kriteret për pranimet e reja tek Gjuhët e Huaja

Rreth 700 studentë do të pranohen për herë të parë gjatë këtij…

Roli i shoqërisë civile në politikbërje, organizohet edicioni i 8-të i Tirana Connectivity Forum

Prej tre ditësh po zhvillohet edicioni i 8-të i Tirana Connectivity Forum,…

COVID-19 po tërhiqet, vjeshta erdhi me dy viroza

Fillimi i shkollave dhe grumbullimi i tyre ka bërë që nëpër qendra…

Bilanci i sezonit turistik, ministrja e Turizmit: 30% e plazheve do jenë publike në vitin 2023

Kryeministri Edi Rama, bashkë me ministren e Turizmit, Mirela Kumbaro si dhe…