Shoqëri

Latest Shoqëri News

Praktika e detyruar: Kushtet për infermierët dhe fizioterapistët e rinj

Për të ndjekur praktikën e detyruar profesionale me mbikëqyrje të gjithë të…

QSHA: Maturantët kanë 2 ditë afat për të kërkuar testin e korrigjuar

Qendra e Shërbimeve të Arsimit nxjerr notat e marra nga maturantët edhe…

FOTO: Rama nxjerr pamjet, ja si po transformohet Piramida në Tiranë

Kryeministri Edi Rama ka nxjerrë këtë mëngjes pamjet nga punimet tek Piramida.…

FOTO-LAJM / Dita e parë e shkollës, Policia Bashkiake në vijat e bardha: Çdo ditë këtu për të garantuar sigurinë e fëmijëve

Në këtë ditë të parë të shkollës, edhe Policia Bashkiake e Tiranës…

Ndërtimet pa leje/ Qeveria nxjerr VKM-në me rregullat dhe procedurat që do të ndiqen për konfiskimin e tyre!

Qeveria shqiptare ka miratuar mbrëmjen e sotme VKM-në për rregullat dhe procedurat për…

Veliaj ritakon mësuesen e tij te “Sami Frashëri” i rindërtuar: Dikur rrinim 3 vetë në një bankë, sot duket si hotel me 5 yje!

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, së bashku me ministren e…

Hapen 12 shkolla të reja në Tiranë, Veliaj letër urimi nxënësve

Pas çeljes së 14 shkollave një vit më parë, dita e sotme…

Nis sot viti i ri shkollor, u ul mosha e pranimit në klasë të parë, por përqindja e nxënësve mbetet e ulët

Ditën e sotme nis viti i ri shkollor parauniversitar. Këtë vit shkollor…

Kush kërkon azil, transferohet në Ruandë të Afrikës! Danezët, si britanikët, gjejnë “zgjidhjen” për emigrantët

Ashtu si Britania e Madhe edhe Danimarka do t'i dërgojë në Ruandë…